• Nowy

Maseczka ochronna

34,99 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie

Komplet: W skład zestawu wchodzą 2 maseczki oraz woreczek, który mamy nadzieję będzie miłym dodatkiem i przyda się Wam także na drobnostki, ulubioną biżuterię czy osobiste skarby.
Maseczka powstała we współpracy z Warsaw Poet.
Grafikę na tkaninę przygotowała Ola Morawiak z Liquid Memory Collages
Rozmiary maseczki: 19 cm x 10 cm

Informacje dotyczące maseczki i użytkowania:

Maseczki wykonane zostały z dwóch warstw naturalnej 100% bawełny polskiej produkcji, która posiada certyfikat OEKO-TEX będący wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka. Bawełna została zadrukowana japońskimi, wodnymi, bezzapachowymi atramentami pigmentowymi, które zostały opracowane specjalnie do druku na tkaninach i dzianinach przeznaczonych do szycia. Ta technologia uznawana jest za najmniej inwazyjną dla środowiska naturalnego i w pełni bezpieczną dla ludzi. W tym procesie nie użyto środków chemicznych ani innych utrwalaczy.

Pranie: Zalecamy pranie maseczek w temperaturze poniżej lub 60 st. C., przy użyciu specjalnego programu dla tkanin delikatnych, najlepiej środkiem piorącym niezawierającym fosforanów. Wirować w niskich obrotach (max. 400 obrotów / min.) Nie należy stosować wybielaczy.
Suszenie: Zalecamy suszenie tradycyjne, najlepiej w pozycji poziomej. Należy unikać suszenia mechanicznego w suszarkach bębnowych.
Prasowanie: Prasowanie zgodnie z ustawieniami żelazka dla tkanin bawełnianych (nie jest konieczne!)

Bawełniane maseczki wielokrotnego użytku po wykorzystaniu należy wyprać. Jest to gwarancją tego, że maseczka jest bezpieczna i nadal spełnia swoją funkcję. Pamiętajmy, aby zmieniać maseczkę za każdym razem, gdy robi się wilgotna. Należy ściągać ją ostrożnie, chwytając za gumki i starać się, by nie dotykać jej zewnętrznej strony. Po zdjęciu najlepiej włożyć maseczkę do woreczka (zalecane są foliowe, choć my z plastikiem jesteśmy na bakier). Nie otwieramy go do czasu prania, a woreczek foliowy opróżniamy bezpośrednio do pralki.

Fundacja, na którą przekazujemy 50% dochodu ze sprzedanych maseczek

Fundacja Zdrowia Seniora to niezależna organizacja pozarządowa, której celem jest wsparcie osób w podeszłym wieku, którzy z uwagi na sytuację finansową nie są w stanie sfinansować zakupu niezbędnych leków. Pomaga seniorom cierpiącym z powodu chorób typowych dla starszego wieku. W obecnej rzeczywistości dostarcza także seniorom bezpośrednio do domów ciepłe posiłki.

A0001